Jdi na obsah Jdi na menu
 


Narozeninový dort

17. 2. 2010

Narozeninový dort-ořechový:

Těsto:7 vajec, 7 PL cukr moučka, 8 PL polohrubé mouky, 4PL oleje, 3PL strouhaných ořechů, 1ČL prdopeč, citr.kúra, sůl

Krém: 1 trv.šlehačku 30% a víc, 2 žloutky, 350g cukru, 100g kakao holand, 100g 100%tuku. Všechno tohle uvařte, pokud máte možnost tak v hrnci na puding ( jak se do něj vlévá voda, aby se vám to nepřipálilo ) , pak to můžete dát do misky a nechte to do druhého dne vychladnout. Ještě s tím párkrát zamíchejte ať nemáte škraloupek. Druhý den si vyšlehejte 2 hery a do ní postupně vmíchejte uvařenou vychlazenou směs. A hotovo.

Z bílků a špetkou soli ušleháme tuhý sníh a do něj postupně zašleháme 3PL cukru a po jednom žloutky. Opravdu je zašlehávejte po jednom a ne najednou.Pak dejte zbytek cukru a olej. Ve druhé misce si smíchejte  mouku s ořechy a prdopečem. Šlehač už dejte klidně pryč, ten už nepotřebujete. Směs mouky atd. vmícháváme ručně vařečkou. Hezky v klídku a opatrně, hlavně ať tam nemáte hrudky. ( i když mě se taky povedlo je tam mít a nic se nestalo ). Těsto dejte do vymazané formy,vysypanou pol.moukou. Pečící papír si dejte jen naspod formy ale né na okraje. Pokud nevymažete, těsto se k formě prilepi, takhle se samo odlepi už při pečení.

Poku vám přijde divný, že všechny suroviny se vmíchávají do sněhu, tak se nebojte, je to vyzkoušený a funguje to. Dort vám nespadne.

Pečeme při 180°C   40-50min.

Ráda bych poděkovala pani od které mám tento recept. Je to pani Zdeňka. Děkuji za všechny rady, které jste mi dala.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář